איזה מצבר מתאים לרכב שלי ?

מערכת המצבר | 29 בדצמבר 2020 | זמן קריאה: 00:47 דקות

כל מה שרציתם לדעת על בחירת מצבר לרכב שלכם ולא העזתם לשאול

הרכב שוב לא מניע לכם ? הייתם צריכים לעצור מכר או שכן בדרך עם כבלים ? ככל הנראה המצבר שלכם מסמן לכם שהגיע הזמן להחליף אותו.

פורטל "המצבר" מעניק לכם 3 טיפים לבחירת המצבר המתאים לסוג הרכב שלכם!

התאמת מצבר לרכב

תחילה, נפתח את ספר הרכב ונבדוק את המלצות היצרן באשר למצבר. זו היא אולי הפעולה החשובה מכל – בדקו את הוראות היצרן עפ"י סוג הרכב שלכם, האמפר והגודל הנדרשים של המצבר. הספק המצבר נע בין 45-90 אמפר, במידה ונבחר במצבר שלא מתאים מבחינת ההספק (האמפר) הוא יכול לגרום לנזק במערכות החשמל ברכב ואפילו למנוע!

סוגי מצברים

שנית, יש לבחור במצבר איכותי, אמין ובטיחותי של חברה מוכרת בתחום עם מוניטין. יש מצברים רבים שמשווקים היום בישראל ברמות מחיר משתנות. שימו לב, האקלים בישראל נחשב לאקלים חם מאוד ועל כן יש לרכוש מצבר שמתאים למזג האוויר בארץ ובעל תו תקן ישראל. חשוב מאוד, לא להתפתות ולרכוש מצבר זול, המחיר חשוב – אבל האיכות, השירות והבטיחות לא פחות !

אחריות מצבר

שלישית, ניתן למדוד את איכות המצבר על פי מספר חודשי האחריות הניתנים לו (החל מ-12 ועד 24 חודשים). ככל שחודשי האחריות למצבר יהיו רבים יותר (24 חודשים) כך תהיו בטוחים שאתם רוכשים מצבר אמין ובטוח לשימוש לאורך זמן. שימו לב, על כל מצבר חרוט או מודבק תאריך הייצור שלו, וודאו שאתם רוכשים מצבר בסמוך לתאריך זה ככל הניתן.

לא בטוחים איזה מצבר מתאים לרכב שלכם ? תוכלו להתקשר לאחד מטכנאי המצברים המפורסמים בפורטל המצבר ולהתייעץ עימם בנוגע לכך.