מצברי HD

מערכת המצבר | 15 באוגוסט 2021 | זמן קריאה: 00:59 דקות

כל מה שרציתם לדעת על מצברי משאיות, אוטובוסים וכלים כבדים

נהג משאית? אוטובוס? התכוונת לצאת למשמרת או ליום עבודה וגילית שהמצבר לא מניע? צריכים מצבר HAVEY DUTY חדש? הגעתם למקום הנכון!

פורטל המצבר מגיש לכם את כל הטיפים לבחירת המצבר הכבד הבא שלכם!

מה זה מצבר HD ?

מצברי HD הם מצברים חזקים במיוחד המיועדים לכלי רכב כבדים כגון מסחריוצ, משאיות ואוטובוסים, וכן לכלי צמ"ה לגנרטורים, לציוד חקלאי ועוד!

אלו מצברים המיועדים לעבודה מאומצת, לאורך זמן ובתנאי שטח קשים. המצברים מתאפיינים בעמידות ובאמינות גבוהות, ביכולת לספק ביצועים גבוהים, גם בתנאי חום, אבק ורטט.

הגדרת אופן השימוש והצרכים הנדרשים מהמצבר

תחילה, יש לחשוב ולמפות את הצרכים אותם אנו מצפים להפיק מהמצבר החדש של כלי הרכב שלנו. קיים הבדל בין רכב פרטי לבין רכב עבודה, על אחת כמה וכמה שמדובר במשאית או אוטובוס. היות וכלי רכב כבדים הם בדרך-כלל כלי העבודה העיקרי שלנו, עלינו לרכוש מצבר איכותי, אמין שיהיה עמיד לאורך זמן ויעמוד במספר התנעות רב.

סוגי מצברים

כמו בכל כלי רכב, גם התנעת אוטובוס או משאית בתחילת נסיעה ואספקת חשמל למערכות השונות של כלי הרכב, תלויות במצבר שלכם. מצבר משאית או אוטובוס, דומה מאוד למצבר רכב, אך מציע קיבולת ומתח חשמלי גבוהים יותר. הדבר מגיע לידי ביטוי בגודלו הפיזי של המצבר (יכול להיות גדול גם פי 2 או 3 ממצבר רכב!)

כמו במצברי רכב, גם למצברי HD לאוטובוסים ומשאיות ישנם 3 סוגי מצברים: מצברי עופרת-חומצה (SLI), מצברי AGM ומצברי EFB.

ישנם מספר גורמים המשפיעים על מחיר המצבר שתרכשו. תחילה, גודל המצבר. בדיוק כמו שרוכשים דירה וגודלה משפיעה על המחיר (בין היתר) גם בעולם המצברים, ישנו יחס ישיר בין גודל המצבר לבין המחיר.

מחירים של מצברי אוטובוסים ומשאיות

שנית, מותג המצבר. בכל הקשור למצברים אנחנו תמיד נמליץ לקנות מצבר אמין, איכותי, בטיחותי שעמיד לאורך זמן. על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר במצבר בעבור כלי העבודה שלכם! מחיר המצבר נגזר בצורה ישירה מהיצרן והמותג וממספר חודשי האחריות הנמכרים יחד עם המצבר. לעיתים, גם תמחור ההתקנה של המצבר בכלי הרכב משפיע על המחיר הסופי.